Ο Δήμος Φλώρινας σε συνεργασία με το Τμήμα Μουσικής Επιστήμης και Τέχνης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας θα παρουσιάσουν:
την Οπερέτα «Ο Βαφτιστικός» του Θ. Σακελλαρίδη
την Κυριακή 16 Μαΐου 2010 και ώρα 20:00
στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του Πολιτιστικού Κέντρου του Δήμου Φλώρινας.
Στην οπερέτα θα συμμετέχουν οι φοιτητές της ειδίκευσης Μονωδίας του Τμήματος του Πανεπιστημίου, η χορωδία της ΔΕΗ, η χορωδία και η ορχήστρα του Πανεπιστημίου.
Την επιμέλεια έχει αναλάβει ο κ. Σώτος Παπούλκας, καθηγητής μονωδίας και διδασκαλίας φωνητικής του Τμήματος Μουσικής Επιστήμης και Τέχνης του Πανεπιστημίου Μακεδονίας.
Η είσοδος θα είναι ελεύθερη.
![opereta2.gif opereta2.gif](https://cityoflorina.gr/florina_uploads/2010/05/opereta2.gif)